chrzest - jeden z najważniejszych sakramentów

Pamiątka chrztu z roku 2019 – jaka powinna być?

Chrzest to ważne wydarzenie w życiu dziecka, rodziców, ale także wszystkich osób uczestniczących w ceremonii chrztu. Jaka pamiątka chrztu będzie odpowiednia? Co wybrać?

Pamiątki na chrzest – najpopularniejsze propozycje

Większość pamiątek chrztu (np. pamiątki na Chrzest z Marko.pl) jest uniwersalna, dlatego nadaje się zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Jednymi z najpopularniejszych pamiątek na chrzest są;

–  dewocjonalia, np. różaniec, obrazek, łańcuszek,

– albumy i książki pamiątkowe, do których bliscy mogą się wpisywać,

– prezenty wybrane wspólnie z rodzicami np. kojec, fotelik samochodowy, mata interaktywna,

– pieniądze wręczone w kopercie.

Pamiątki personalizowane

Bardzo często, wybierając prezenty na chrzest, sięgamy po personalizowane produkty np. kocyk, komplet pościeli, medalik z imieniem itp. Można tworzyć w zasadzie własne kompozycje i wybierać wśród bardzo wielu opcji takich podarunków. Nie trzeba szukać daleko – w wielu sklepach internetowych bez problemu znajdziemy takie produkty, nawet ręcznie wykonane. Dzięki temu prezent będzie niepowtarzalny i oryginalny.

Pamiątki praktyczne

Wiele osób stawia na praktyczne podarunki, które przydadzą się dziecku w przyszłości. Po konsultacji z rodzicami możemy kupić np. rowerek lub nosidełko, a do tego wybrać pamiątkowy album i Biblię. To ciekawe połączenie zapewni pamiątkę na całe życie i praktyczność. Ostatnio sporym zainteresowaniem cieszą się torty wykonywane z pieluszek. To także dobry pomysł – pieluchy zawsze się przydadzą dziecku.