Opieka Świętych

Podczas Chrztu Świętego każdy zostaje obdarzony imieniem, które nie tylko ma ładnie brzmieć i pasować, ale także jest odniesieniem do postaci Świętego o tym samym imieniu. W ten sposób święty imiennik staje się patronem nowo narodzonego dziecka, Wśród dewocjonaliów znajduje się wiele przedmiotów, które nawiązują do świętych i błogosławionych.

Najważniejsi święci


Choć w Królestwie Niebieskim każdy jest sobie równy, a świętości nie można mierzyć ziemską miarą i każdy święty jest równie ważny, są pewne postaci, które szczególnie zapisały się w kulturze katolickiej. Do najbardziej rozpoznawalnych Świętych można zaliczyć Świętego Krzysztofa – patrona kierowców,, Świętego Józefa – patrona rodzin, Świętą Weronikę – patronkę m.in. dobrej śmierci, Świętego Ojca Pio – stygmatyka i niezwykłego spowiednika, czy Świętego Jana Pawła II – tak ważnego dla każdego Polaka. Wizerunek każdej z tych postaci można często znaleźć na srebrnych medalikach.

Medaliki srebrne z wizerunkami Świętych


Takie medaliki mają za zadanie przynieść szczególną opiekę i błogosławieństwo danego Świętego. Można nosić zawieszkę z wizerunkiem świętego imiennika, jak i z postacią, której świętość, życie i patronat ujmuje nas w najmocniejszy sposób. Potrzeba posiadania świętego patrona jest bardzo duża, gdyż w ten sposób oddajemy się w ręce „specjalisty” od danej sprawy, zawierzamy mu nasze największe problemy, licząc na niebieskie wsparcie. https://www.meritohurt.pl/