Obrazy Święte

Święte obrazy to bardzo często wybierany prezent na różne okazje, począwszy od Chrztu Świętego, poprzez Pierwszą Komunię Świętą, Bierzmowanie, Ślub czy Pamiątkę Zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Oczywiście to, co jest na obrazie ma duże znaczenie. Na przykład obraz święta rodzina z reguły jest prezentem dla małżonków na nową drogę życia.

Katolicki prezent

Prezenty w charakterze dewocjonaliów, a także prezenty w charakterze świętych obrazów czy figur, to raczej domena katolików, ponieważ protestanci nie akceptują takiego sposobu oddawania kultu. Protestanci raczej unikają czczenia obrazów i świętych figur. Dlatego też jeżeli ktoś otrzyma święty obraz między innymi obraz z wizerunkiem Świętej Rodziny to jest bardzo prawdopodobne, że ten prezent zrobił właśnie katolik. Święte obrazy są zwykle bardzo piękne.

Prezent dla małżonków – obraz świętej rodziny

Prezent warto dostosować do okazji, a zatem na przykład na Pierwszą Komunię Świętą można podarować obraz z wizerunkiem Świętego albo świętej, która szczególnie upodobała sobie pobożność eucharystyczną, czyli Kult Eucharystii. Eucharystia to centrum katolickiego życia, najważniejszy sakrament, w którym spożywa się ciało i krew samego Boga. Obraz przedstawiający świętą rodziną będzie doskonałym prezentem na przykład na ślub albo na rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. Młodym małżonkom uświadomi, co ważne, a starszym, o co warto każdego dnia się starać.