Obrazy dla katolików na prezent

W Polsce rynek dewocjonaliów jest z przyczyn oczywistych niezwykle rozbudowany. Bez większego kłopotu można znaleźć wspaniałe obrazy sakralne dostosowane do naszych potrzeb.

Kategoria „obrazy sakralne” jest niezwykle pojemna i obejmuje zwykle dziesiątki, jak nie setki przeróżnych obrazów związanych z osobami świętymi, aniołami czy papieżami. Właśnie dlatego przed zakupem warto zastanowić się, czyje nauki są nam najbliższe, kogo stawimy sobie za wzór i dopiero po opowiedzeniu na te pytania, możemy wybrać odpowiedni dla nas obraz.

Jan Paweł II i Papież Franciszek

obrazeksakralnyNiewątpliwie w Polsce szczególną popularnością cieszą się obrazy z podobizną Jana Pawła II. Był to człowiek niezwykły, który dla wielu osób jest wzorem do naśladowania. Nic zatem dziwnego, że osoby wierzące i identyfikujące się z naukami Papieża Polaka chcą mieć jego podobiznę na ścianie. W sklepach z dewocjonaliami jest zwykle osobna kategoria z obrazami Jana Pawła II.

Postaci świętych

Zdecydowanie drugą najpopularniejszą kategorią są postacie świętych. W tym wypadku możemy mówić o przeróżnych możliwościach – oczywiście Jezus czy Matka Boska, ale również Święta Rodzina, Święty Antoni z Padwy, Święty Józef i wiele innych. Te obrazy sakralne wybierane są przez osoby, które identyfikują się z danymi świętymi.