Obrazki na chrzest idealne na prezent!

Pierwszą ważną uroczystością organizowaną dla malucha jest chrzest. Podczas nabożeństwa dziecko jest włączane do grona wyznawców wiary katolickiej. Dostaje wówczas imiona, które będą mu towarzyszyć przez całe życie. Z imionami tymi powiązani są święci, mający patronować dziecku i cały czas je wspierać.

Chrzest zwykle wiąże się z małym przyjęciem organizowanym po mszy. Część z rodziców decyduje się na zorganizowanie spotkania w wynajętej sali lub restauracji. Najczęściej jednak wystawny obiad odbywa się w domu. Niezależnie od miejsca spotkania i ilości zaproszonych osób, na chrzciny wypada przynieść odpowiedni prezent.

Zwykle dzieci dostają ładne pamiątki. Zazwyczaj goście decydują się na zakup medalików, krzyżyków lub pierścionków. Często jako prezent darowany jest także album ze zdjęciami i wpisami gości. Uniwersalnym upominkiem są również obrazki na chrzest.

Na tego rodzaju obrazkach można znaleźć modlitwę i małą grafikę świętego patrona. Są one wykonane z różnego rodzaju materiału. Część z nich jest po prostu wydrukowana na odpornym papierze. Można także spotkać np. obrazki srebrne lub rysowane na szkle. Tego typu pamiątka jest trwała – będzie mogła długo towarzyszyć dziecku i przywoływać wspomnienia.