złoty krzyżyk jako pamiątka chrztu

Krzyżyk na szyję – pamiątka chrztu

Chrzest to niezwykle radosne wydarzenie dla wszystkich członków rodziny. Upamiętniamy je nie tylko zdjęciami, ale też okolicznościowymi prezentami.

Złoty krzyżyk dla malucha

Osoby zaproszone na uroczystość chrztu bardzo często zastanawiają się co podarować maluchowi. Jako, że jest to uroczystość o charakterze religijnym, to często maluchy otrzymują krzyżyk na szyję. Inna popularna opcja to złoty medalik. 

Jaki krzyżyk powinniśmy wybrać? W salonach jubilerskich znajdziemy wiele różnych modeli do wyboru – np. złote i srebrne krzyżyki Marko. Dlatego bez problemu znajdziemy, taki który nam się spodoba. Taki prezent możemy dodatkowo spersonalizować, dodając grawer. Taki napis możemy zamówić praktycznie u każdego jubilera…

Zapewnij dziecku dobrą przyszłość!

Ciekawym pomysłem na prezent jest też polisa dla dziecka. Chrzestni czy inne bliskie osoby deklarują, że co miesiąc będą wpłacać konkretną kwotę na konto dziecka.

W ten sposób po latach zgromadzimy solidny kapitał, którym dziecko będzie mogło dysponować, gdy dorośnie. To świetny start w dorosłe życie. Taka kwota przyda się na studiach lub może stanowić wkład własny na mieszkanie.

Gdy nie mamy pomysłu na podarunek dla malucha…

Zdarza się, że goście nie mają pomysłu co dać maluchowi. W takim przypadku warto zapytać młodych rodziców, co jest im najbardziej potrzebne. Dzięki temu nie dostaną dwóch krzesełek do karmienia czy przewijaków, Ostatecznie zawsze możemy wręczyć gotówkę, wszak przy tak małym dziecku wydatków nie brakuje.