Jaki prezent kupić na Chrzest?

Zakup odpowiedniego prezentu na Chrzest nie należy do najłatwiejszych. Zwykle chrzci się małe dzieci, więc prezent powinien być dopasowany nie tylko do uroczystości, ale również do wieku obdarowanego. Co najlepiej wybrać na taką okazję? Czy wypada dawać kopertę z pieniędzmi? A może najlepiej zapytać rodziców?

Punkty obowiązkowe

Rodzice chrzestni od początku mają przydzielone pewne zadania. Matka chrzestna powinna kupić białą szatkę, a ojciec świecę do Chrztu. To bardzo ważne upominki, za którymi kryje się istotna symbolika. Szatka to znak czystości i łaski bożej otrzymywanej podczas Chrztu, natomiast świeca jest symbolem światła i pamięci. To symboliczne prezenty, które rodzice chrzestni powinni zakupić, jednak wielu z nich decyduje się dodatkowe pamiątki lub nieco większe upominki.

Pieniądze czy pamiątka?

Niektórzy z gości zamiast pamiątek wręczają koperty z pieniędzmi. W wielu przypadkach nie jest to do końca dobrym rozwiązaniem. Często sami rodzice zaznaczają, że nie chcą tego typu podarunków. Inaczej sytuacja wygląda, gdy rodzina jest w złej kondycji finansowej. Wówczas można wręczyć pieniądze, jednak nie powinny być one jedynym podarunkiem. Dobrym rozwiązaniem jest dołączenie do koperty pamiątki na Chrzest. Kartka lub książeczka z dedykacją i życzeniami będzie dobrym dodatkiem, który może towarzyszyć dziecku przez całe życie. Jeśli nie mamy pewności co można kupić dziecku warto podpytać rodziców czy mają jakieś życzenia. Kiedy coś zaproponują, dobrze spełnić prośbę i dołączyć drobną pamiątkę od siebie.