chrzest święty - jaki prezent z tej okazji podarować dziecku?

Jak wybrać pamiątkę chrztu dla chłopca?

Szukając pamiątki na chrzest dla chłopca warto zwracać uwagę nie tylko na to by była estetyczna, ale również ponadczasowa. Zakup podyktowany aktualną mogą może okazać się nietrafiony, natomiast klasyka z pewnością przetrwa próbę czasu. Co w takim razie podarować z okazji chrztu świętego?

Biżuteria na chrzciny

Pamiątka chrztu dla chłopca z tej strony to coś co powinno zostać z nim na zawsze. W przypadku biżuterii tak zwykle się dzieje. Należy oczywiście pamiętać, by miała ona klasyczny wygląd, ponieważ tylko w takim przypadku będzie dobrze wyglądać nawet po upływie kilkudziesięciu lat. Dobrze sprawdzi się na przykład medalik na chrzest, ten wykonany ze złota nie zniszczy się i będzie estetycznie się prezentował przez długi czas. Co ważne, większość dzieci, która w dniu chrztu otrzymała medalik ma go na szyi w dniu komunii.

Inne pomysły na prezenty

Pamiątki na chrzest nie muszą mieć formy biżuterii. Równie dobrym pomysłem jest zakup srebrnej skarbonki, do której można włożyć pieniądze dla dziecka lub srebrnej szczotki, która pełni funkcję dekoracyjną. Takie prezent z pewnością ucieszy rodziców malca, a z dzieckiem zostaną na wiele lat.

Pamiątką chrztu dla chłopca może być również książka, którą przez kolejne lata będą uzupełniać rodzice. Zazwyczaj znajduje się tam specjalne miejsce na pierwszy obcięty pukiel włosów czy ramkę, w której można umieścić odcisk rączki maluszka. Na przestrzeni lat rodzice będą tam umieszczać informacje o pierwszych słowach dziecka, jego powiedzonkach oraz zdjęcia z różnych okazji.